KÖRFEZ TURİZM HAC VE UMRE ORGANİZASYONU

Aile Ziyareti

Vize Formları ve Gereken belgeler

 

Suudi Arabistan Aile Ziyareti Vizesi

Suudi Arabistan Vize Başvurunuzu Sizin Adınıza Yapalım!

Suudi Arabistan’a aile ziyareti vize müracaatları, konsolosluk vize başvuru işlemleri için yetkili turizm seyahat acenteleri ve Suudi Arabistan vize başvurularını kabul eden Vize Danışma Merkezleri aracılığıyla yapılmaktadır. Körfez Turizm Suudi Arabistan Departmanımız sizin adınıza Suudi Arabistan vize başvurunuzu sorunsuz ve en kısa sürede gerçekleştirmek için hizmet vermektedir. Müşteri temsilcimizden Suudi Arabistan vize ücretlerini ve evrak listesini bilgi e-maili olarak talep edebilirsiniz. 

Suudi Arabistan’a seyahat edecek Türk vatandaşlarının pasaport türüne bakılmaksızın Suudi Arabistan Devleti tarafından vize uygulanmaktadır. Suudi Arabistan ziyaret vizesi, Suudi Arabistan’daki akraba, aile veya tanıdık kişileri ziyaret etmek için Suudi Arabistan Konsolosluğu tarafından hazırlanmış bir Suudi Arabistan vize türüdür. Suudi Arabistan’da ziyaret vizesi almak için Suudi Arabistan’da bulunan ziyaret edilecek kişiden davetiye alınması gereklidir. Davetiye olmaması durumunda aile ziyareti vizesinin alma imkanı yoktur. Suudi Arabistan oturum izni olan kişiler kefillerinden alacakları yazıyla çalışma ofisine başvuru yaparak 1.derece akrabaları ve yakınları için Suudi Arabistan ziyaret vizesine başvuru yapabilirler. Çalışma ofisi ziyaret vizesi başvuru talebini olumlu karşılarsa Dış İşleri Bakanlığı ile Suudi Arabistan Ankara Büyükelçiliği’ne veya Suudi Arabistan İstanbul Başkonsolosluğu’na vize verilme talimatı göndermesiyle ziyaret vizesi alınabilmektedir.

Suudi Arabistan’ın vize uygulamalarına istinaden 35 yaş altı kadınlara vize vermemektedir. Ancak 35 yaş altındaki bekar kadınları yanlarında eşi veya 1.derece kan bağı olan akrabası var ise vize alabilmektedir. Aynı zamanda eğer kişi İsrail vatandaşı veya başvuru sahibinin pasaportunda İsrail’e giriş çıkış damgası bulunuyorsa Suudi Arabistan vizesi almanın imkanı bulunmamaktadır. Suudi Arabistan aile ziyareti vizesi en fazla 90 gün geçerli olan bir vize türüdür 90 gün ziyaret için yeterli bir süre olmadığı takdirde istenen prosedürler yerine getirilerek kalış süresi uzatılabilir. Vizenin süresini uzatılması için yine ülkede ikamet eden bir kefilinizin olması gereklidir. Suudi Arabistan aile ziyareti vizesine Körfez Turizm aracılığıyla başvuru yaparak vize başvuru işleminizi kolay, hızlı ve sorunsuz bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

 

Suudi Arabistan aile ziyareti vizesi, Suudi Arabistan Konsolosluğu’nun yetki vermiş olduğu Körfez Turizm ile yapılabilmektedir. Suudi Arabistan aile ziyareti vizesine başvuru yapılırken seyahat sonrası için 1 yıl daha geçerliliği olan pasaportun olması gereklidir. Yıpranmış ve hasar görmüş pasaportlarla yapılan başvuru işlemleri kabul edilmemektedir.

Suud Arabistan Aile Ziyareti Vizesi için Gerekli Evraklar

1. Pasaportun aslı (Suudi Arabistan seyahati sonrası 1 yıl geçerliliği, 2 karşılıklı sayfası boş olacak)
2. Pasaportun renkli fotokopisi (A4 formatında ve 1 adet resmin pasaport fotokopisi üzerine tutturulmak üzere)
3. Renkli kimlik fotokopisi (A4 formatında olacaktır)
4. Fotoğraf. 2 adet arka fonu beyaz 4,5x6cm ebatlarında biometrik fotoğraf.
5. Davetiye fotokopisi (Suudi Arabistan’dan gönderilmek üzere. Sadece anne, baba, eş tarafından gönderilebilir)
6. Davetiye gönderen kişinin ikamet fotokopisi (yabancı uyruklu kişi ile evlilik yapanların evlilik cüzdanı fotokopisi)
7. Vize başvuru formu (Başvuru formu bilgisayarda doldurulmalıdır. Başvuru sahibi tarafından imzalanmalı, kurumu tarafından kaşelenmelidir)
8. Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği (nüfus müdürlüğünden alınmalıdır)
9. Barkod. Şirketimiz tarafından doldurulacaktır.
10. Kişinin kendisi tarafından yazılmış yetki yazısı.

Suudi Arabistan vizesi için başvuruya şahsen gelmenize gerek yoktur. Şirketimiz vize başvuru işlemlerinizi sizin için takip etme yetkisine sahiptir. Suudi Arabistan vize başvuruları hakkında verilecek kararlar konsolosluğun inisiyatifindedir. Vize reddi halinde hizmet bedeli geri ödenmemektedir.

Suudi Arabistan Aile Ziyareti Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Suudi Arabistan aile ziyareti vizesi, evrakların tamamlanması ve değerlendirilmesine göre değişmektedir. Bazı şartlarda konsolosluk evrakların değerlendirilme sürecinde ek süreye ihtiyaç duyabilirken bu durum vizenin onaylanma süresini etkileyebilmektedir. Suudi Arabistan aile ziyareti vizesi için öngörülen başvuru sonuçlanma süresi 4-5 iş günü arasında değişmektedir. Öngörülen vize başvuru sonuçlanma süreleri; 4 ila 5 iş günü arasında değişmektedir. 

 

Önemli Notlar

► Suudi Arabistan dan gelmiş olan davetiyenizi bize göndermeniz halinde davetiyenizin ayrıntısını öğrenebilir ve kaç girişli olduğu hakkında bilgiler alabilirsiniz. 
► Suudi Arabistan vize başvurularınız hakkında verilecek olan kararlar Suudi Arabistan Konsolosluğu nun inisiyatifi altında olacaktır.

 

Etiketler: Körfezt Turizm  Suudi Arabistan Resmi Vize Acentesi, Suudi Arabistan Vizesi, Umre Vizesi, Ankara Vize işlemleri, Visa,arabistan vize başvuru, suudi arabistan vize başvuru, suudi arabistan vize başvuru formu, suudi arabistan konsolosluğu vize başvuru formu, suudi arabistan vize başvuru sorgulama, arabistan vize başvuru formu, suudi arabistan vizesi ne kadar sürede çıkar, suudi arabistan vizesi kaç günde çıkar, arabistan vizesi kaç lira, suudi arabistan vizesi nereden alınır, arabistan vizesi nasıl alınır, suudi arabistan ticari vizesi kaç günde çıkar, suudi arabistan ticari vizesi nasıl alınır, suudi arabistan umre vizesi ne kadar, suudi arabistan vizesi kaç tl, suudi arabistan işçi vizesi kaç günde çıkar, suudi arabistan vizesi ne zaman çıkar, arabistan vizesi ne kadar, suudi arabistan çalışma vizesi kaç günde çıkar, arabistan vizesi kaç günde çıkar, suudi arabistan vizesi nasıl alınır, suudi arabistan vizesi nasıl alabilirim, suudi arabistan turist vizesi nasıl alınır, suudi arabistan vizesi ne kadar sürer, suudi arabistan vizesi ne kadar, suudi arabistan vizesi kaç para, suudi arabistan vizesi, suudi arabistan vizesi ücreti, suudi arabistan turist vizesi, suudi arabistan umre vizesi, suudi arabistan çalışma vizesi, suudi arabistan çalışma vizesi yaş sınırı, suudi arabistan vizesi kalktı, suudi arabistan vizesi ekşi, suudi arabistan öğrenci vizesi, suudi arabistan vizesi için sağlık raporu, suudi arabistan özel hac vizesi, suudi arabistan vizesi gerekli evraklar, suudi arabistan vizesi süresi, suudi arabistan çalışma vizesi 2021, suudi arabistan misafir vizesi, suudi arabistan aile ziyaret vizesi, suudi arabistan işçi vizesi ücreti, suudi arabistan ziyaret vizesi ücreti, suudi arabistan aile vizesi, suudi arabistan vizesi almak zor mu, suudi arabistan hac vizesi, suudi arabistan ticari vizesi için gerekli evraklar, suudi arabistan turist vizesi ücreti, suudi arabistan çalışma vizesi için gerekli evraklar, suudi arabistan ziyaret vizesi sorgulama, suudi arabistan vizesi için gerekli evraklar, suudi arabistan vizesi sorgulama, suudi arabistan çıkış vizesi, suudi arabistan vizesi var mı, suudi arabistan ziyaret vizesi, suudi arabistan calisma vizesi, suudi arabistan işçi vizesi, suudi arabistan ümre vizesi, suudi arabistan vizesi ankara, suudi arabistan umre vizesi ücreti, suudi arabistan ziyaret vizesi fiyatı, suudi arabistan türkiye vizesi, suudi arabistan işçi vizesi için gerekli evraklar, umre vizesi, umre vizesi ücreti, umre vizesi için gerekli evraklar, umre vizesi fiyatları, umre vizesi almak, umre vizesi için pasaport süresi, umre vizesi almanya, umre vizesi sorgulama, umre vizesi için gerekli belgeler, hac vizesi, hac vizesi fiyatı, hac vizesi için gerekli belgeler, özel hac vizesi, hac işçi vizesi, özel hac vizesi ücreti, kurasız hac vizesi, özel hac vizesi fiyatları, hac vizesi için gerekli evraklar, hac vizesi almanya, hac vizesi ücreti, suudi arabistan konsolosluk