KÖRFEZ TURİZM HAC VE UMRE ORGANİZASYONU

Suudi Arabistan Eğitim Vizesi

Vize Formları ve Gereken belgeler

 

 

 

Suudi Arabistan Eğitim Vizesi

Suudi Arabistan Eğitim vizesi için T.C. Türk Vatandaşlarının vize alması gerekmektedir. Suudi Arabistan’a eğitim amaçlı seyahat edebilmek için vize prosedürleri yerine getirilmesi gerekmektedir. Öğrenci vizesiyle ilgili gerekli hazırlıklar hakkında Körfez Turizm temsilcilerimizi arayarak detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

Öğrenci vizesi başvurunuz için gereken evrakları temin edip kargo ile şirketimize göndermeniz durumunda başvuru işlemlerinizi sizin için yapabiliriz. Vize başvurusu için gereken evrak listesine Körfez Turizmi arayarak öğrenebilirsiniz.

Suudi Arabistan öğrenci vizesinde başvurusunda bulunacakların vize başvuru formunu doldurmaları zorunludur. Suudi Arabistan Konsolosluğu vize başvurusunda bulunan kişiler ile ilgili bilgiye bu form üzerinden ulaşır. Formun başvurusu sahibi tarafından tam olarak ve gerçeği yansıtan bilgilerle doldurulması gerekir. Suudi Arabistan eğitim ve öğrenci vizesi başvuru formu Türkçe ve İngilizce doldurulması gerekir, ayrıca başvuru belgelerinde yazan bilgilerle aynı olmalıdır. Suudi Arabistan başvuru formu doldurulmadan Suudi Arabistan Konsolosluğu vize başvurularını değerlendirmeye almamaktadır. Vize başvuru formu evrakların içinde bulundurulmalıdır. Vize başvuru formu resmi ve uluslararası bir evrak niteliği taşıyıp üzerinde belirtilen yalan ve yanlış bilginin kötü amaçla kullanılacağı düşünülüp cezai yaptırımlar uygulanmaktadır. Vize başvuru formunda yapılacak herhangi bir usulsüzlük olduğu takdirde vize başvurusu yanar, ülkeye giriş-çıkış zorlanır ve para cezasına çarptırılabilir.

Suudi Arabistan vize başvuru formu doldurulup imzalanması durumunda, vize süresinin sonunda ülkeden ayrılacağı kabul edilmiş olur. Aynı zamanda vize alınmış dahi olsa Suudi Arabistan sınırındaki görevliler tarafından ülkeye girişin izin verilmeyeceği kabul edilmiş olur.

Suudi Arabistan Öğrenci Vizesi Nasıl Alınır?

Suudi Arabistan eğitim ve öğrenci vizesine başvuru yapabilmek için Suudi Arabistan’daki üniversiteden veya okuldan kabul kağıdının alınması gerekmektedir. Aynı zamanda vize başvuru sahibinin mezun olduğu okula ait diplomasının aslı ve fotokopisinin de başvuru sırasında beyan edilmesi gereklidir. Suudi Arabistan eğitim vizesine başvuran kişinin bağlı bulunduğu Milli Eğitim’den eğitim görmesine engel teşkil etmeyecek bir durumunun olmadığına istinaden yazı istemektedir.

 

Suudi Arabistan Eğitim vizesi almak isteyen kişilerin pasaportları hakkında bilgiler online sistem üzerinden Suudi Arabistan’daki resmi makamlara iletilir. Vize başvurusu için alınacak onayın ardından kayıt işlemleri başlatılmış olur. Suudi Arabistan öğrenci vizesi başvuru işlemlerinizi seyahat tarihinden 1 ay önce gerçekleştiriniz.

Öğrenci vizesine başvuracak kişilerin pasaportlarında daha önceden alınmış İsrail vizesi ve İsrail’e giriş ve çıkışları varsa haklarında vize başvuru işlemi yapılmaz. Vize başvurusu yapacak kişilerin pasaportlarındaki vizeleri kontrol etmelerini tavsiye ederiz.

Suudi Arabistan Eğitim ve Öğrenci Vizesi için Gerekli Evraklar

1. Pasaport: En az 1 yıl geçerliliği olan ve karşılıklı 2 sayfası boş pasaport.
2. Renkli kimlik fotokopisi A4 formatında olmalıdır.
3. Fotoğraf: 2 Adet 4,5×6 cm boyutunda arka fonu beyaz fotoğraf.
4. Suudi Arabistan’daki üniversiteden veya okuldan alınan kabul kağıdı.
5. Mezun olunan okula ait diploma fotokopisi ve aslı.
6. Anlaşmalı hastanelerden alınacak sağlık raporu. (HBS, HBC, HIV)
7. Kişinin bağlı bulunduğu Milli Eğitim’den okumasına engel olmadığına istinaden yazı.
8. Başvuru sahibi tarafından yazılacak yetki yazısı.
9. Yabancı uyruklu kişiler ikametin aslını ve fotokopisini ibraz etmelidir.

Suudi Arabistan öğrenci vizesi için yetkili vize başvuru merkezleri veya acenteleri üzerinden vize başvuru sahibinin hazırlaması gerekli olan evraklara ilişkin bilgiler öğrenilebilir. Körfez Turizm olarak sizden hazırlanması gerekli evrakları hazırlayarak sizin adınıza başvuru işlemlerinizi tamamlayabilmekteyiz.

Eğitim vizesi başvurunuzu sorunsuz bir şekilde gerçekleştirmek için temsilcilerimizi arayabilirsiniz. Öğrenci vizesi için gerekli evrak listesine internet sitemiz üzerinden veya müşteri temsilcilerimizi arayarak öğrenebilirsiniz.

Suudi Arabistan vize başvuru formlarına, konsoloslukların internet adresleri üzerinden, konsolosluklardan veya danışmanlık hizmeti veren vize merkezlerinden ulaşabilirsiniz.

Vize başvuru işleminin sonuçlanma süresi 7-10 işgünü arasında değişebilmektedir. Suudi Arabistan eğitim ve öğrenci vizesi başvuru işlemi ücreti nakit olarak ödenmektedir. Herhangi bir iptal olması durumunda vize ücretinin iadesi yapılmamaktadır. Arabistan eğitim ve öğrenci vizesi ücretleri ve evraklar hakkında detaylı bilgi almak için Körfez Turizm temsilcilerimizi her zaman arayabilirsiniz. Körfez Turizm Suudi Arabistan eğitim vizesi işlemlerinde profesyonel hizmet veren bir danışmanlık şirketidir.

Eğitim ve öğrenci vize başvurusu için şahsen gelmeniz gerekmez. Belirtilen evrak listesini hazırlayıp kargo ile adresimize gönderebilirsiniz. Körfez Turizm sizin için başvuru işlemlerini takip etme yetkisine sahiptir. Eğitim vizesi başvuruları hakkında onay yetkisi sadece Suudi Arabistan Konsolosluğu’nun inisiyatifindedir.

 

Etiketler: Taglar: Vize İşlemleri Öğrenci Vizesi, Vize Formları ve Gereken belgeler, Öğrenci Vizesi,arabistan vize başvuru, suudi arabistan vize başvuru, suudi arabistan vize başvuru formu, suudi arabistan konsolosluğu vize başvuru formu, suudi arabistan vize başvuru sorgulama, arabistan vize başvuru formu, suudi arabistan vizesi ne kadar sürede çıkar, suudi arabistan vizesi kaç günde çıkar, arabistan vizesi kaç lira, suudi arabistan vizesi nereden alınır, arabistan vizesi nasıl alınır, suudi arabistan ticari vizesi kaç günde çıkar, suudi arabistan ticari vizesi nasıl alınır, suudi arabistan umre vizesi ne kadar, suudi arabistan vizesi kaç tl, suudi arabistan işçi vizesi kaç günde çıkar, suudi arabistan vizesi ne zaman çıkar, arabistan vizesi ne kadar, suudi arabistan çalışma vizesi kaç günde çıkar, arabistan vizesi kaç günde çıkar, suudi arabistan vizesi nasıl alınır, suudi arabistan vizesi nasıl alabilirim, suudi arabistan turist vizesi nasıl alınır, suudi arabistan vizesi ne kadar sürer, suudi arabistan vizesi ne kadar, suudi arabistan vizesi kaç para, suudi arabistan vizesi, suudi arabistan vizesi ücreti, suudi arabistan turist vizesi, suudi arabistan umre vizesi, suudi arabistan çalışma vizesi, suudi arabistan çalışma vizesi yaş sınırı, suudi arabistan vizesi kalktı, suudi arabistan vizesi ekşi, suudi arabistan öğrenci vizesi, suudi arabistan vizesi için sağlık raporu, suudi arabistan özel hac vizesi, suudi arabistan vizesi gerekli evraklar, suudi arabistan vizesi süresi, suudi arabistan çalışma vizesi 2021, suudi arabistan misafir vizesi, suudi arabistan aile ziyaret vizesi, suudi arabistan işçi vizesi ücreti, suudi arabistan ziyaret vizesi ücreti, suudi arabistan aile vizesi, suudi arabistan vizesi almak zor mu, suudi arabistan hac vizesi, suudi arabistan ticari vizesi için gerekli evraklar, suudi arabistan turist vizesi ücreti, suudi arabistan çalışma vizesi için gerekli evraklar, suudi arabistan ziyaret vizesi sorgulama, suudi arabistan vizesi için gerekli evraklar, suudi arabistan vizesi sorgulama, suudi arabistan çıkış vizesi, suudi arabistan vizesi var mı, suudi arabistan ziyaret vizesi, suudi arabistan calisma vizesi, suudi arabistan işçi vizesi, suudi arabistan ümre vizesi, suudi arabistan vizesi ankara, suudi arabistan umre vizesi ücreti, suudi arabistan ziyaret vizesi fiyatı, suudi arabistan türkiye vizesi, suudi arabistan işçi vizesi için gerekli evraklar, umre vizesi, umre vizesi ücreti, umre vizesi için gerekli evraklar, umre vizesi fiyatları, umre vizesi almak, umre vizesi için pasaport süresi, umre vizesi almanya, umre vizesi sorgulama, umre vizesi için gerekli belgeler, hac vizesi, hac vizesi fiyatı, hac vizesi için gerekli belgeler, özel hac vizesi, hac işçi vizesi, özel hac vizesi ücreti, kurasız hac vizesi, özel hac vizesi fiyatları, hac vizesi için gerekli evraklar, hac vizesi almanya, hac vizesi ücreti, suudi arabistan konsolosluk