KÖRFEZ TURİZM HAC VE UMRE ORGANİZASYONU

Ticari Ziyaret Vizesi (Suudi Arabistan Ticaret Odası ve Suudi Arabistan Dışişleri Bakanlığı Onaylı)

Vize Formları ve Gereken belgeler

Suudi Arabistan Ticari Vize

Suudi Arabistan’da ticari faaliyet gerçekleştirecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları veya Türkiye’de ikamet iznine sahip yabancılar ticari vize başvurusunda bulunabilirler. Suudi Arabistan’a yapacağınız seyahatlerinizde  Suudi Arabistan’dan gelecek davetiyenizi bize göndermeniz halinde söz konusu davetiyenizin içeriğini öğrenebilir, davetiyenizin içeriğine göre çok girişli veya tek girişli Suudi Arabistan vizesine başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Suudi Arabistan’da faaliyet gösteren kurum/kuruluşlardan davet/kabul mektubuna sahip olmalıdırlar.

Ticari amaçla Arabistan’a seyahat edecek olan kişiler ancak bu davet mektubuna göre vize başvurusunda bulunabilirler. Suudi Arabistan Ticari vize başvuruları için hazırlanması ve beyan edilmesi gereken belge ve dökümanlar bu ülkeden alınacak olan davet mektubu içeriğine göre değişebilmektedir. Davet mektubunuza uygun olarak hazırlamanız gereken vize evrak listesi ve güncel Suudi Arabistan vize ücretleri için müşteri temsilcilerimizle irtibata geçebilirsiniz. Suudi Arabistan Ticari vizesi için gerekli evrak listesini sayfamızın devamında bulabilirsiniz.

Şirket sahibi, ortağı veya pazarlama pozisyonunda çalışanlar Suudi Arabistan ticari vize başvurusunda bulunabilirler. Suudi ticari vizesi iş ziyareti vizesinden farklı olabilmektedir. Bu nedenle mesleki durumunuza uygun doğru evraklarla başvuru yapmak için Körfez Turizm Suudi Arabistan departmanımızı arayarak durumunuz hakkında bilgi verdikten sonra işlemlerinize başlamanızı tavsiye ederiz. 

Suudi Arabistan Vizesi Davetiyesi

Suudi Arabistan vizesi davetiyesi Suudi Arabistan Dışişleri Bakanlığından ve ticaret odasından onaylı olmak durumundadır. Davetiyenizi aldıktan sonra bilgisayarda tarayıp Körfez Turizm temsilcimize gönderin. Davetiyeniz incelendikten sonra Suudi Arabistan vizesi ile ilgili evrak listesini, ücret bilgisini ve vize koordinasyon işlemlerini içeren bilgilendirme mail’i tarafınıza gönderilecektir.  Suudi Arabistan vize usullerine uygun olmayan bir davetiye ile vize başvurusunun tamamlanması mümkün değildir. Davetiye formatıyla ilgili detaylı bilgi için Körfez Turizm temsicilerimize sitemizin sol tarafında yer alan “Şubelerimiz” bölümünden ulaşabilirsiniz. 

 

Suudi Arabistan Ticari Vize Başvurusu için Gerekli Evraklar

1. Pasaport: Seyahat sonrası En 1 yıl geçerliliği olan ve karşılıklı 2 boş sayfası olan pasaport.

2. Pasaportun renkli fotokopisi: A4 formatında ve 1 adet resim, pasaport fotokopisi üzerine tutturulacak şekilde.

3. Kimlik fotokopisi: A4 formatında 

4. 2 adet biometrik arka fonu beyaz 4×6 ebatlarında fotoğraf.

5. Suudi Arabistan ticari ziyaret vizesi için Suudi Arabistan ticari odası veya Dışişleri Bakanlığı’ndan onaylı davetiye fotokopisi gerekmektedir.

6. Davetiyeyi gönderen Arap Şirketinin Şehadetnamesi: Davet eden şirketin, Ticari Sicil Belgesi, rakam-sicil.

7. Şirket evrakları: İngilizce faaliyet belgesinin aslı. Ticari sicil gazetesi fotokopisi, imza sirküleri fotokopisi, vergi levhasının fotokopisi.

8. Diplomanın aslı veya fotokopisi

9. Çalışanlar için SGK giriş bildirgesi ve son 4 aylık maaş bordrosu: Şirket tarafından kaşeli ve imzalı olmalıdır.

10. Barkod: Kurumumuz tarafından temin edilmektedir.

13. Yabancı uyruklu kişiler başvuru sırasında ikame aslı ve fotokopisini yanlarında bulundurmak zorundadırlar.

Önemli Not: Öngörülen vize başvuru işlemlerinin sonuçlanma süresi 4-5 işgünü arasında değişebilmektedir. Vize başvuru işlem ücreti nakit olarak ödenir ve herhangi bir iptal olduğunda ücret iadesi yapılmaz.

Suudi Arabistan ticari vizesi başvurusu için şahsen gelmenize gerek yoktur. Şirketimiz sizin adınıza başvuru yapabilme ve takip etme yetkisine sahiptir. Yukarıda bulunan belgeleri adresimize göndermeniz yeterlidir. Kargo ve kurye aracılığı ile gereken evrakları bize gönderebilrisiniz. Bu aracılık hizmetlerinin masrafları vize başvuru sahibi tarafından karşılanmaktadır.

NOT: Türkiye`de ikamet eden yabancılar ikame aslı getirmek zorundadır.

 

 

 

Etiketler: Taglar: Vize İşlemleri Ticari Ziyaret Vizesi, Vize Formları ve Gereken belgeler,Ticari Ziyaret Vizesi (Suudi Arabistan Dış İşleri Bakanlığı Onaylı)