KÖRFEZ TURİZM HAC VE UMRE ORGANİZASYONU

Umre ve Hac Hac Vizesi (Suudi Arabistan Dış İşleri Bakanlığı Onaylı)

Vize Formları ve Gereken belgeler

 

Suudi Arabistan Umre ve Hac Vizesi

Suudi Arabistan Umre vizesi için Umuma Mahsus (Bordo), Diplomatik (Siyah), Hizmet (Gri), Hususi (Yeşil) pasaport sahibi T.C. Türk Vatandaşlarının vize alması gerekmektedir. Umre ziyareti yapabilmek için Suudi Arabistan vize uygulamaları yerine getirilmelidir. Suudi Arabistan vizesi için Körfez Turizm temsilcilerimizle irtibata geçerek vize için gereken hazırlıklar ve evraklar ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

Suudi Arabistan Umre vizesi başvurunuz için gerekli evrakları hazırlayıp kargo ile Körfez Turizm’e ulaştırmanız halinde başvurunuzu sizin adınıza gerçekleştiririz. Gerekli olan evrak bilgisine Körfez Turizm’i arayarak ulaşabilirsiniz.

Suudi Arabistan Umre vizesinin 30 gün geçerliliği bulunur. Suudi Arabistan Umre ziyaretine belirli bir tarihte gidilme zorunluluğu olmayıp sayı olarak da bir sınırlama bulunmamaktadır. Umre ziyaretinde Kabe ziyaret edilir, Müslüman vatandaşlar dini görevlerini yerine getirmiş olur. 45 yaşın altındaki kadınlar birinci derece yakını olmadan Suudi Arabistan’a giriş yapamaz. Ancak eş veya baba eşliğinde ülkeye girebilir, Umre ziyaretinde bulanabilirler.

Suudi Arabistan hükümeti bir düzenleme yaparak Umre ziyaretinde bulunacak kişilere turizm programı hazırlamıştır. Bu programın amacı dini amaçla ülkeyi ziyaret eden kişilerin ülkede daha fazla kalmalarını sağlayarak, tarihi, turistik yerleri görmelerine vesile olmaktır. Bu sayede Müslüman vatandaşlar, umre ziyaretlerinin ardından ülkenin kültürünü daha yakından tanıyabilmektedirler. Suudi Arabistan vizesine sahip olmak isteyen kişilerin pasaport bilgileri online sistem üzerinden Suudi Arabistan’a iletilmektedir. Alınacak onay ile birlikte kayıt işlemleri başlamış olacaktır. Hac vizesi başvuru işlemlerinize seyahat tarihinizden 1 ay önce başlamanız tavsiye edilir. 

Suudi Arabistan Hac Vizesi Nasıl Alınır?

Suudi Arabistan Konsolosluğu, Hac vizesi başvurularını direkt olarak kabul etmez. Suudi Arabistan Umre vizesi başvuruları konsolosluğun yetki verdiği seyahat acenteleri aracılığıyla yapılır. Körfez Turizolarak Arabistan Hac vizesi başvurularınızı hızlı bir şekilde sizin adınıza yapmaktayız. Gerekli belge listesini öğrenmek ve vize detayları konusunda bilgi almak için Körfez Turizm temsilcilerimizi arayabilirsiniz. Suudi Arabistan vizenizi Türkiye’den almalısınız. Türk Vatandaşlarına Arabistan sınır kapısında kapı vizesi uygulaması yoktur.

 

Arabistan kısa süreli vize başvuruları Suudi Arabistan Konsolosluğu tarafından yetki verilmiş vize merkezleri üzerinden yapılır. Özel bir durum olmadığı müddetçe kısa süreli vize başvuruları direkt Arabistan Konsolosluğuna/Büyükelçiliğine yapılmamaktadır.

Suudi Arabistan vizesine başvuracak kişinin Suudi Arabistan resmi kurumlarından davet mektubu temin etmiş olmalıdır. Körfez Turizm olarak vize başvurularında zorunlu olan davet mektubunu sizin adınıza temin edebiliriz. Suudi Arabistan vizesi için gereken davetiye mektubu İstanbul Başkonsolosluğuna veya Ankara Büyükelçiliğine geldiği takdirde vize başvurusu yapılmalıdır.

8 yaşından küçük olan çocukların hac ziyaretinde yanında annesinin olması zorunludur. Yanlarında 1. Dereceden yakın akrabaları olmadığı takdirde hac ziyaretine gidemezler. Eğer 9-18 yaş aralığındaki çocukların hac ziyaretleri sırasında yanlarında anne veya babasından biri olmayacaksa 1.derede akrabalarından birinin bulunması gereklidir. Bu kişiler için de noterden onaylı muvafakatname, aynı z amanda vukuatlı kağıt örneğinin alınması gereklidir. 18-45 yaş arasında olan, tek başına hac ziyaretine gitmek isteyen kadınlara Arabistan kanunlarına istinaden hac vizesi verilmez. Hac vizesi alabilmeleri için yanlarında 1. Dereceden akrabalarının olması gereklidir. Beraber gidilecek kişinin de vukuatlı nüfus kağıdı örneği sunmaları zorunludur.

Arabistan Konsolosluğu vize başvuru işlemlerini Pazartesi ve Perşembe günleri saat 09:00-15:00 saatleri arasında kabul etmektedir. Cuma günleri Suudi Arabistan Konsolosluğu’nun tatil günü olması dolayısıyla başvuruları kabul etmemektedir. Vize başvurusunda bulunacak kişilerin pasaportlarında İsrail vizesi yani İsrail’e giriş ve çıkış damgası olması halinde vize başvuruları kabul edilmez.

Suudi Arabistan Hac vizesi başvurularınız hakkında verilecek karar Suudi Arabistan Konsolosluğu’nun inisiyatifi altında olduğunu hatırlatırız. Suudi Arabistan vizesi güncel evrak listesi, vize politikalarını öğrenmek doğru bir şekilde başvuru yapmak için Körfez Turizm temsilcilerimizi arayabilirsiniz.

Suudi Arabistan hac veya umre ziyareti yapmak isteyen T.C. Türk Vatandaşlarının Suudi Arabistan Hac vizesi alması gerekmektedir. Hac vizesi için şahsen gelmenize gerek kalmadan Körfez Turizm aracılığıyla vize başvuru işleminizi yapabilirsiniz.

Son verilere göre; hac ziyaretine giden hac adaylarının %60’ı Diyanet İşleri Başkanlığı Organizasyonu %40’lık bölümü ise Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan onay almış seyahat acenteleri ile hac ziyaretlerini gerçekleştirmişlerdir. Hac ziyareti için bir kontenjan sınırlaması konurken Umre ziyareti için bir kontenjan kısıtlaması bulunmamaktadır. Umre ziyareti yılın her mevsiminde her ayında herhangi bir kontenjan sınırlaması olmaksızın yapılmaktadır. Her Müslüman vatandaş istediği kadar umre ziyareti yapabilir. Suudi Arabistan Umre vizesi başvuru formu tam, okunaklı ve gerçeği yansıtan bilgilerle doldurulmalıdır. Suudi Arabistan vize başvurularında davet mektubu istemektedir.

Suudi Arabistan Hac ve Umre Vizesi için Gerekli Evraklar

1. Pasaport: Hac ve Umre ziyareti için kullanacağınız pasaportunuzun seyahat tarihinden itibaren en az 1 yıl geçerliliği ve çipli  olması gereklidir. Hac ve Umre vizenizin pasaportunuza işlenebilmesi için en az 2 sayfasının boş olmalıdır.  Kullanmış olduğunuz pasaportların geçerlilik süresini kontrol etmenizi tavsiye ederiz. Eğer pasaportunuzun süresi dolmuşsa vize başvuru işlemlerine başlamadan önce yenilemeniz gerekmektedir.

2. Fotoğraf: Hac vizesi evrakları arasında 2 adet vesikalık fotoğraf yer almaktadır. Fotoğrafın arka fon rengi beyaz ve güncel olması gerekir.

3. Nüfus Cüzdanı Fotokopisi: T.C. kimlik numarasının yazılı olduğu nüfus cüzdanının arkalı önlü fotokopisi gerekmektedir.

4. Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği: Suudi Arabistan Hac ve Umre vize başvuruları için aile ve adres bilgilerinin yer aldığı vukuatlı kayıt nüfus örneği sunulmalıdır. Eşi ile gidecek olanlara vukuatlı nüfus kayıt örneği, akrabaları ile gidecek olanlar için akrabalığı gösterecek vukuatlı nüfus kayıt örneği gerekir.

5. Suudi Arabistan Hac ve Umre vize işlemlerinizi Körfez Turizm aracılığıyla yapabilirsiniz. Vize başvuru işlemleri için istenen gerekli hac vizesi evrakları hakkında Körfez Turizm temsilcilerimizle iletişime geçebilir, hangi evrakları hazır etmeniz konusunda yardım alabilirsiniz.  Arabistan hac ve umre vize başvurusu için şahsen bir başvuru gerçekleştirmenize gerek yoktur. Evraklarınızı hazırlayıp kargo ile ofisimize gönderebilir, başvuru için gerekli işlemleri sizin için tamamlayabiliriz.

Suudi Arabistan Umre ve Hac Vizesi

Suudi Arabistan Hac ve Umre Vizesi Ücretleri

Suudi Arabistan’a hac ve umre ziyareti amacıyla seyahat edecek Türk Vatandaşlarının, ülkeye seyahatleri öncesinde vize başvurusunda bulunmaları gerekmektedir. Hac ve Umre vizesi ücreti Suudi Arabistan Konsolosluğu tarafından belirlenmektedir. Suudi Arabistan vize ücreti planlanan seyahatin amacına göre değişebilmektedir.

Suudi Arabistan vize başvuru ücretleri konsolosluk barkod ücreti, harç bedelleri, seyahat için sağlık sigortası ve Körfez Turizm danışmanlık bedellerini kapsamaktadır. Suudi Arabistan çalışma vizesi, aile ziyareti vizesi ve işçi vizesi başvuru işlemleri kendi içlerinde değişiklik gösterdiğinden dolayı vize ücretleri farklılık göstermektedir. Umre vizesi de bu vize türleri arasında özel olan bir kategoridedir. Çalışma vizelerine, aile ziyareti ya da ticari vize başvuru işlemlerinde daha değişik, özellikle kadınlara yönelik daha özel belge çeşitleri gerekmektedir.

Suudi Arabistan vize ücreti başvurulan vize türüne ve ülkede kalış süresine göre değişiklik göstermektedir. Mesela; davetiye belgesinin içinde tek giriş, çift giriş, çok giriş ve çalışma vizesi  kategorilerinden biriyle vize başvuru işlemi yapılması durumunda Suudi Arabistan vize fiyatları değişiklik göstermektedir.

Eksik veya hatalı belgeler işe vize başvuru işlemi yapılırsa sonuçlanma süresi daha uzun sürer. Yabancı pasaportlarla yapılan vize müracaatlarının sonuçlanma süresi biraz uzayabilir. Suudi Arabistan Konsolosluğu Suudi Arabistan ve Türkiye resmi tatil günlerinde vize işlemlerini kabul etmemektedir. Suudi Arabistan Hac vize işlemlerini sonuçlandırma ve onaylama yetkisi sadece Suudi Arabistan Büyükelçiliği’ndedir.

Umre vize başvuru şartlarını yerine tam getirmediğiniz takdirde Suudi Arabistan Umre vizeniz ret ile sonuçlanabilir. Eğer vizeniz onaylanmaz ret ile sonuçlanırsa tarafınıza vize ücretinin geri ödemesi yapılmamaktadır. Fakat yeniden başvuru evraklarınızı temin edip başvuru işleminiz tekrarlayabilirsiniz. Yanlış, hatalı veya eksik evraklarla Suudi Arabistan Hac vizesi başvurusu yapmanız halinde planladığınız seyahatin gecikmesine neden olabilirsiniz.

Suudi Arabistan vizesinin sonuçlanma süresi gerekli evrakların tamamlanmasına göre değişmektedir. Arabistan Konsolosluğu’nun gerekli gördüğü durumlarda ek belge talep etme hakkı bulunduğundan eksik olan evrak ve yeni alınacak her bir evrak için Arabistan vizesi alma süresi uzayabilmektedir. Suudi Arabistan vize başvuru işlemleri müracaat tarihinin ardından 3-7 işgünü içinde sonuçlanmaktadır.

NOT: Türkiye`de ikamet eden yabancılar ikame aslı getirmek zorundadır.

 

 

Etiketler: Körfez Turizm Suudi Arabistan Resmi Vize Acentesi, Suudi Arabistan Vizesi, Umre Vizesi, Ankara Vize işlemleri, Visa,Hac Vizesi (Suudi Arabistan Dış İşleri Bakanlığı Onaylı),arabistan vize başvuru, suudi arabistan vize başvuru, suudi arabistan vize başvuru formu, suudi arabistan konsolosluğu vize başvuru formu, suudi arabistan vize başvuru sorgulama, arabistan vize başvuru formu, suudi arabistan vizesi ne kadar sürede çıkar, suudi arabistan vizesi kaç günde çıkar, arabistan vizesi kaç lira, suudi arabistan vizesi nereden alınır, arabistan vizesi nasıl alınır, suudi arabistan ticari vizesi kaç günde çıkar, suudi arabistan ticari vizesi nasıl alınır, suudi arabistan umre vizesi ne kadar, suudi arabistan vizesi kaç tl, suudi arabistan işçi vizesi kaç günde çıkar, suudi arabistan vizesi ne zaman çıkar, arabistan vizesi ne kadar, suudi arabistan çalışma vizesi kaç günde çıkar, arabistan vizesi kaç günde çıkar, suudi arabistan vizesi nasıl alınır, suudi arabistan vizesi nasıl alabilirim, suudi arabistan turist vizesi nasıl alınır, suudi arabistan vizesi ne kadar sürer, suudi arabistan vizesi ne kadar, suudi arabistan vizesi kaç para, suudi arabistan vizesi, suudi arabistan vizesi ücreti, suudi arabistan turist vizesi, suudi arabistan umre vizesi, suudi arabistan çalışma vizesi, suudi arabistan çalışma vizesi yaş sınırı, suudi arabistan vizesi kalktı, suudi arabistan vizesi ekşi, suudi arabistan öğrenci vizesi, suudi arabistan vizesi için sağlık raporu, suudi arabistan özel hac vizesi, suudi arabistan vizesi gerekli evraklar, suudi arabistan vizesi süresi, suudi arabistan çalışma vizesi 2021, suudi arabistan misafir vizesi, suudi arabistan aile ziyaret vizesi, suudi arabistan işçi vizesi ücreti, suudi arabistan ziyaret vizesi ücreti, suudi arabistan aile vizesi, suudi arabistan vizesi almak zor mu, suudi arabistan hac vizesi, suudi arabistan ticari vizesi için gerekli evraklar, suudi arabistan turist vizesi ücreti, suudi arabistan çalışma vizesi için gerekli evraklar, suudi arabistan ziyaret vizesi sorgulama, suudi arabistan vizesi için gerekli evraklar, suudi arabistan vizesi sorgulama, suudi arabistan çıkış vizesi, suudi arabistan vizesi var mı, suudi arabistan ziyaret vizesi, suudi arabistan calisma vizesi, suudi arabistan işçi vizesi, suudi arabistan ümre vizesi, suudi arabistan vizesi ankara, suudi arabistan umre vizesi ücreti, suudi arabistan ziyaret vizesi fiyatı, suudi arabistan türkiye vizesi, suudi arabistan işçi vizesi için gerekli evraklar, umre vizesi, umre vizesi ücreti, umre vizesi için gerekli evraklar, umre vizesi fiyatları, umre vizesi almak, umre vizesi için pasaport süresi, umre vizesi almanya, umre vizesi sorgulama, umre vizesi için gerekli belgeler, hac vizesi, hac vizesi fiyatı, hac vizesi için gerekli belgeler, özel hac vizesi, hac işçi vizesi, özel hac vizesi ücreti, kurasız hac vizesi, özel hac vizesi fiyatları, hac vizesi için gerekli evraklar, hac vizesi almanya, hac vizesi ücreti, suudi arabistan konsolosluk