KÖRFEZ TURİZM HAC VE UMRE ORGANİZASYONU

Vize İşlemleri

 

Genel Bilgilendirme;

Bu sayfada yeralan bilgiler Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları için geçerlidir. Türkiye Cumhuriyeti`nin diğer ülke vatandaşları`na uyguladığı vize prosedürleri ile ilgili bilgilere http://www.e-konsolosluk.net veya http://www.mfa.gov.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

Bu internet sitesindeki tüm bilgilerin doğrulugu Özalbayrak Ltd. Şti. tarafından kontrol edilmiştir. Konsolosluğun yapacağı prosedür değişiklikleri sonucunda bu sayfada yeralan bilgilerin güncel uygulamalardan farklı olmasından KÖRFEZ TURZİM Organizasyon Vize Danışmanlık Turizm A. Ş. sorumlu tutulamaz.

TC pasaportundan Vize istemeyen ülkeler ve Yeşil Pasaporta vize isteyen ülkelere ait detayları internet sayfamızın ” PASAPORT ” linkinden temin edebilirsiniz.

Tüm vize başvurularında dikkat edilmesi gereken önemli hususlar

Pasaportun 2. sayfasındaki “Hamilinin imzası” kısmı imzalı olmalıdır.

Pasaportun geçerlilik süresinin en az altı ay olması gerekmektedir.

Dışişleri Bakanlığı`nın konsolosluklara gönderdiği genelge ile pasaportların yalnız “vizeler” yazan bölümüne vize basılmaktadır. Döviz ve gümrük kayıtları ve açıklamalar yazan bölümlere vize basılmamaktadır. Bu nedenle vize sayfaları dolu olan pasaportların yenilenmesi gerekmektedir.

Tüm başvurularda vize formunun eksiksiz doldurulmasına ve imzalanmasına, vize formu ile birlikte talep edilen fotoğrafın son dönemde (son 6 ay içerisinde) çekilmiş olmasına özen gösterilmelidir.

SSK işe giriş belgelerinde SSK onay damgasının net olmasına dikkat edilmelidir.

Konsolosluklar vize başvurusu sırasında kişilere göre standart evrakların dışında farklı evrak taleplerinde de bulunabilir.

 

23.5.2022 13:15:03

Etiketler: Körfez Turizm  Suudi Arabistan Resmi Vize Acentesi, Suudi Arabistan Vizesi, Umre Vizesi, Ankara Vize işlemleri, Visa