KÖRFEZ TURİZM HAC VE UMRE ORGANİZASYONU

Çin Vizesi Nasıl Alınır?

KÖRFEZ  TURİZM  olarak sizlere vize işlemlerini aktarmaya devam ediyoruz. Bu yazıda, Asya’nın en güzel ülkelerinden Çin Halk Cumhuriyeti Vizesi Nasıl Alınır? Detaylı bir şekilde anlatmaya çalışacağız…

Çin Vizesi

Çin Halk Cumhuriyeti, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından vize talep etmektedir. Çin Vize başvurusu ile ilgili işlemler, kişinin sahip olduğu pasaport türüne göre değişiklik gösterebilmektedir. Eğer Hizmet pasaportu, hususi pasaport veya diplomatik pasaporta sahipseniz Çin Halk Cumhuriyeti’ne vizesiz giriş yapabilirsiniz. Ancak bu girişlerde en fazla 30 gün kalınabilmektedir.

Umuma Mahsus (Bordo) pasaporta sahip vatandaşlarımız ise Çin’e seyahat etmeden önce vize başvurusunda bulunmalıdır. İlk defa Çin vizesi başvurusu yapacak olanlar, tek girişli veya çift girişli vize başvurusunda bulunabilir. Tek girişli vizelerin süresi geçerlilik süresi 3 aydır. Çok girişli vize ise 6 aylık veya 1 yıllık olabilmektedir.

Çin vizesi fiyatları Çin vize çeşitlerine göre ve kalınacak süreye göre değişiklik gösterebilmektedir.

Çin Vizesi Başvurusu

Çin vizesi başvurusu yapmak için öncelikle Çin vizesi başvuru formu doldurulmalıdır. Bu formda, kişi hakkında çeşitli bilgiler istenmektedir. Başvuru formunun eksiksiz şekilde doldurulması önem taşımaktadır. Eksik veya doğru olmayan bilgi içeren başvurular incelemeye alınmamaktadır.

Çin Konsolosluğu

Çin Konsolosluğu, vize başvurusu için yetkili acenteler ve vize danışmanlık firmalarını önermektedir. Birçok vatandaşımız da başvurularını bu şekilde gerçekleştirmektedir. İstanbul’da bulunan Çin Başkonsolosluğu, Pazartesi Çarşamba ve Cuma günleri 10.00-12.00 saatleri arasında başvuru kabul etmektedir.Eğer Çin vizesi almak istiyorsanız, KÖRFEZ TURİZM  firması sizin yerinize birçok işlemi gerçekleştirmektedir. Profesyonel ekibimiz ve yıllardır Çin vizesi başvurusu yapan firmamız sayesinde, birçok işlemi kolayca ve hızlıca halledebilirsiniz.

Çin Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Çin vizesi ortalama 7 günde çıkmaktadır. çin vizesi almak isteyen kişiler mutlaka çinden orjinal davetiye getirmek zorundadır.

MERKEZ  ADRES : ŞİRİNEVLER MAH ADNAN KAHVECİ BULVARI PAK APT NO:214  KAT:2 D.3 P.K.34188  BAHÇELİEVLER / İSTANBUL     0212 470 97 97 

 ŞUBE ADRESİ:  MEŞRUTİYET MAH   KONUR  SOKAK  NO 44  D.4  KIZILAY/ ÇANKAYA – ANKARA 0312 425 80 54